2 inch Round Disc ZEGA LED Module DIS 02-015W-930-120-S1-Z1B, 120V 15W 3000K(Warm White)
Ask Question!
Wholesalers, Resellers, Traders, Click here!
SKU: SKU:666561427597
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
Free Shipping
Available Discounts
  • 10% off for a minimum qty of 10
Shipping & Return Policy
  • 30 Days Return Policy
How do we ship our products?
How do we calculate the shipping cost?
Our prices are based on Canadian dollars.
Why is there a shipping cost, even after exceeding the flat rate for a few products?
When do we ship our products?
What if you want to cancel your order before it is shipped?
How does our Return or Exchange Policy work?
Returns and exchanges are accepted within 30 days of the original purchase date.
Important Information:
  • 30% restocking fee will apply.
  • Processing time is approximately two weeks.
  • For returns, please use Canada Post. Other shipping companies are not acceptable.
  • To submit a request for a return or exchange, email sales@gekpower.com
Undelivered Orders:
Statutory Holidays in British Columbia, Canada 2026
Product Description
Product LED Module
Model No DIS 02-015W-930-120-S1-Z1B
Brand YUNLT
No of LEDs 20
Wattage 15W
Voltage 120V AC
Luminous Flux 1250 lumens
Color Temperature 3000K (Warm White)
Rendering Index CRI>90
Power Source AC
Dimmable Yes
Base Material Aluminum (Metallic Base)
Weight 0.02 kg
Package Components  LED Module
Thermal Silicon Pad
6inch Black and White power feed
Outer Diameter
∅49.7mm (2 in)
Inner Diameter (Hole) ∅6 mm (0.23 in)
Height
4.2mm (0.16 in)
Diameter of the screw hole ∅3 mm (0.12 in)
Distance between holes 42.6mm (1.67 in)
Certification
Features:
  • Low power consumption of 15W and high energy efficiency, saving on energy costs while providing excellent illumination
  • Operates on a voltage of 120V AC and is dimmable, providing greater flexibility in lighting control
  • Constructed with an aluminum (metallic base) material, featuring an outer diameter of ∅49.7mm (2 in) for easy installation